Najradšej by som mu dal pusu, povedal kouč o Depayovi, nové hviezde United

Manchester United porazil v úvodnom zápase play-off o Ligu majstrov Bruggy 3: 1 a za týždeň poletí do Belgicka potvrdiť postup.

Najväčšiu zásluhu na tom má mladík depa. Či skôr Memphis, lebo aj na drese radšej používa krstné meno. Dáva tak najavo zlosť na otca, ktorý odišiel od rodiny, keď boli Memphis štyri roky.

V utorok dal dva nádherné góly a na tretí prihral. Niečo také sa v United v európskych pohároch naposledy podarilo Waynea Rooneymu (2013) a predtým Cristianovi Ronaldovi (2009).

Bet365 slovakia

“Najradšej by som mu dal pusu,” usmial sa tréner Luis van Gaal. “Keď dáte dva góly a ešte pridáte asistenciu, tak ste hrdina.”

United prehrávali od ôsmej minúty, keď si Michael Carrick zrazil do vlastnej brány center mieriaci do pokutového územia.Ale potom začali Depayovy chvíle…

V 13. minúte si na hrudníku spracoval center, nôh obhodil súpera, loptu si ešte posunul hlavou – to všetko bez dopadu balóna na zem – a po pár krokoch vystrelil presne k tyči.

Druhýkrát sa blysol krátko pred prestávkou. Z rohu pokutového územia parádne zakrútil loptu za chrbát domáceho brankára.

A to ešte nebolo všetko. V nastavení poslal center do pokutového územia, ktorý Marouane Fellaini hlavou premenil v tretej gól.

“Samozrejme som nadšený, že som dal dva góly a na jeden ďalší prihral.Aj keď som trošku sklamaný, že som nedal hetrik, pretože šanca som na to mal, “vyhlásil depa.

depa prestúpil do Manchestru United tento rok v lete za 28 miliónov eur (756 miliónov korún) z PSV Eindhoven, za ktorý dal v minulom ročníku v tridsiatich zápasoch dvadsaťdva ligových gólov.

Anglický klub si od neho sľubuje, že nahradí – a predovšetkým predbehne – Ángela di Maríu, ktorý mal byť lídrom, nakoniec však odišiel do Paríža St.

Germain.

“V minulej sezóne som dal dosť gólov. Prestúpil som do klubu, kde to odo mňa očakávajú tiež. Teraz, keď bet365 sa mi to konečne podarilo, tak je to skvelý pocit, “dodal depa. Teda Memphis.