Haščák se bojí létání na klubovém stroji Amuru

BRATISLAVA. Unavený, ale s velkou radostí se v úterý odpoledne připojil k české hokejové reprezentaci před turnajem Arosa Challenge ve švýcarské Arosa útočník Marcel Haščák.

Legionář z klubu KHL Amur Chabarovsk ani na vteřinu nezaváhal s odpovědí na otázku, zda se vyplatilo cestovat téměř přes polovinu planety na dva turnajové zápasy v národním mužstvu.

“Samozřejmě, že se to vyplatilo. Jsem velmi rád, že vidím chlapce, známé tváře.A česky mluvících lidí, “zavtipkoval si 27-letý útočník a s úsměvem pokračoval:” Mám za sebou dlouhý let s několikahodinovou přestávkou v Moskvě a dalším přesunem až na Slovensko.

“Únava je dost velká, ale nejhorší je výrazný časový posun.Já mám herní účet bet-at-home teď noc, nejraději bych spal, ale musím jít trénovat. “

Marcel Haščák se před aktuální sezónou dohodl na spolupráci s Amur, spolu s ním do Chabarovsku odešli i další dva Slovenské útočníci Rastislav Špirko a Michel Miklík.

Jeho klubový spoluhráč Miklík také figuruje v nominaci na turnaj ve Švýcarsku, ale v národním mužstvu se objeví až ve středu.

“na výjezdech Amuru bydlíme spolu a nezbavil jsem se ho ani nyní, opět sdílíme hotelový pokoj. Těším se, když přijde a zase se uvidíme, “poznamenal vicemistr světa z Helsinek 2012.Ve městě Chabarovsk, které leží téměř u Japonském moři, se útočník zamlouvá.

“Je to velmi pěkné město, s Michelem se nám tam líbí. Máme tam všechno, co potřebujeme. Jsme nadmíru spokojeni,” dodal Haščák a přiznal, že po příjezdu do Bratislavy ještě nemyslí na zápasy ve Švýcarsku: “Nejprve se musím trochu ‘rozkoukat’ a pozdravit kluků. Teprve potom začnu přemýšlet nad hokejem.”

Paradoxem je, že navzdory strachu z létání Marcel Haščák působí v klubu, se kterým během sezóny nalétá tisíce kilometrů a v letadle tráví dlouhé hodiny. Mívá to s ním nahoru-dolů

“Jde zejména o naše klubové letadlo.Ostatní, například velké boeingy, mi až takové problémy nedělají. Klubového jak-u se však dost bojím. Mívá to s ním nahoru-dolů, dost hučí a vypadá staře. Na to si asi nikdy nezvyknem. Aby to někdo pochopil, musel by vidět naše letadlo a vyzkoušet si to. Po tohtosezónny dobrodružství se tedy létání dost bojím. Každý let je pro mě špatný zážitek. Bojím se, “přiblížil své největší obavy útočník Amuru a přidal i příběhy z reality:

” Michel se chce se mnou mluvit, no já Bet365-Podrobnosti zde obvykle ne.Nebo si ode mě ptá film do laptopu, to však nyní musí před nebo po létě, během něj není šance. “

Po reprezentační akci ve Švýcarsku se Marcel Haščák vezmu zpět do Chabarovsku, kde ho čekají klubové povinnosti. stejně jako další kluby KHL i jeho Amur čeká soutěžní setkání na Štědrý den 24. prosince.

“Blížící se Vánoce zatím velmi nevnímám, protože v Rusku spíše oslavují Nový rok. S Michelem a našimi rodinami si však uděláme Vánoce. Na Štědrý den máme zápas a po něm si dáme kapustnica, kterou nám naše ženy připraví, “doplnil Haščák. Program SR na turnaji ve Švýcarsku:

Bet365-Okamžitý bonus